Sobota 01. október 2016, Brezno
I. liga dorast, 06. kolo

ŽP Šport Podbrezová U-17 - FK DAC Dunajská Streda 3 : 1 (2 : 1)
Góly : 11´, 60´ Čief 30´ Vodilka - 7´ Doktorík

ŽP Šport U-17 :
Ludha - Bartoš, Ončák, Floch, Matalík (79´ Banko), Jagerčík, Ďatko (75´ Šteno), Čief (74´ Urgela), Molčan, Cibula J., Vodilka (70´ Cibula Š.)


ŽP Šport Podbrezová U-16 - FK DAC Dunajská Streda 1 : 0 (0 : 0)
Gól : 48´ Blaho

ŽP Šport U-16 :
Dlubáč - Kováčik P., Švantner, Gecelovský, Kováčik O., Bakaľa, Blaho (72´ Grofčík), Šmiheľ, Svetlošák (41´ Šufliarsky), Gačík, Auxt (61´ Šutinský)

Komentár k zápasu U-16 :
V ďalšom domácom zápase sme nastúpili proti DAC Dunajská Streda. Úvodné minúty zápasu sa hral medzišestnástkový futbal, hostia sa zamerali na pozornú defenzívu a dlhé nakopávané lopty za našu obranu, no do vážnejšej šance sme hostí nepustili. My sme prvý polčas zahodili tri vyložené šance,2 x neuspel Auxt a v jednom prípade Galčík. Herne nám vyšiel úvod druhého polčasu, z ktorej sme vyťažili jediný gól zápasu. Po peknej akcii a centri Galčíka sa presadil Blaho. Po tomto momente začali viac útočiť aj hostia, ale do šance ich naša dobre hrajúca defenzíva v spolupráci s brankárom Dlubačom nepustila. Zápas sme mohli poistiť po pekných akciách Galčíka, no gól sa nám už nepodarilo streliť. Naše víťazstvo bolo zaslúžené, mrzieť nás však môže nízka efektivita pri našich vyložených šanciach, s ktorou sa trápime od úvodu sezóny a ani tento zápas nebol výnimkou. Kvalita zápasu nebola vysoká, viac sa bojovalo ako kombinovalo, no je dobré, že naši hráči dokázali aj takýto zápas výsledkovo zvládnuť. Kvalite zápasu nepomohla ani nekvalitná hracia plocha.

Ján Gajdošík, tréner