Z dôvodu plnenia licenčných podmienok pre udelenie licencie útvaru talentovanej mládeže ÚTM SFZ na súťažný ročník 2014-2015 začalo činnosť aj družstvo žiačok, ktoré pôsobí v Regionálnej lige žiačok STRED skupina B.

Účastníkmi súťaže sú ŽP Šport Podbrezová, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, MFK Ružomberok, ŠK Selce a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Na jeseň sa odohrajú štyri turnaje. Na každom turnaji štartujú štyri družstvá, jedno má vždy voľno. Po odohraní jesennej časti súťaže prvé dve družstvá z tabuľky zo skupín A a B a lepšie tretie vytvoria finálovú päťku v jarnej časti. Víťaz má právo účasti na celoslovenskom finále o majstra SR.

Zostávajúcich päť družstiev vytvorí skupinu, ktorá bude v jarnej časti hrať o konečné umiestnenie. Tréningový proces tejto vekovej kategórie WU16 (hráčky narodené v roku 1999 a mladšie) prebieha dva krát do týždňa na ihrisku Slovan Beňuš v utorok a štvrtok od 15.30 hod. Dievčatá prichádzajú z bližších i vzdialenejších lokalít, dopoludnia navštevujú rôzne školy. Pod vedením trénera Milana Šajgalíka a Ivana Laurinca si rozvíjajú svoje športové zručnosti, pohybové schopnosti a celkový vzťah a postoj k futbalu.

Našim cieľom je spropagovať futbal u dievčat tejto vekovej kategórie a pritiahnuť ich do tréningového procesu.