Sobota 08. október 2016, Podbrezová
I. liga starší žiaci - stred, 07. kolo

ŽP Šport Podbrezová U-15 - Akadémia Juventus Žilina 0 : 1 (0 : 0)
Gól : Majchrák

ŽP Šport U-15 :
Sokol - Ludha, Geschwandtner, Kostelný, Gajan, Raffay, Brozman, Kán (49´ Kafrík), Michelčík, Morong, Čižmárik (49´ Daxner)

Komentár k zápasu U-15 :
V súboji s nováčikom súťaže sme začali aktívne, vysokým pressingom a napádaním už na súperovej šestnástke. Darilo sa nám získavať stratené lopty a celý prvý polčas sa odohrával prakticky na polovici hostí. Výsledkom našej nátlakovej hry boli veľké šance už v úvode zápasu, keď v 4. minúte mal obrovskú šancu po dorážke Morong, ale trafil len na čiare stojaceho brankára a o minútu sa individuálne z krídla presadil Brozman, no jeho krížna strela z výbornej pozície minula bránu. V 12. minúte sme mali ďalšiu obrovskú šancu, no znova bez gólového efektu. Až do konca prvého polčasu sme pokračovali v aktívnej hre smerom dopredu, ale v predfinálnej fáze nám chýbal väčší kľud a nepresadili sme sa ani z krídelných priestorov, kde nám chýbala väčšia herná kvalita. Druhý polčas hostia hru vyrovnali, vychádzali z pozornej defenzívy, hrali organizovane a vytvorili si aj dve šance z brejkových situácií. Nám sa naopak v útočnej fáze vôbec nedarilo a postupne sme sa dostali do herného kŕča. Začali sme sa vybíjať v osobných súbojoch, hráči ktorí majú ťahať útočnú fázu sa báli zobrať na seba zodpovednosť a boli málo aktívni. Nemáme v mužstve útočníka, tak nás súper vytrestal. V 63. minúte urobil brankár Sokol obrovskú chybu pri rozohrávke a hostia pohodlne do prázdnej brány strelili víťazný gól.

Marcel Turňa, tréner


ŽP Šport Podbrezová U-14 - Akadémia Juventus Žilina 11 : 1 (6 : 1)
Góly : Oravec 5, Vredíková 2, Švantner 2, Krnáč, Záhorský - Knapec

ŽP Šport U-14 :
Chládek - Bizub (48´ Turňa), Liskay, Kochan, Krnáč, Lupták, Oravec, Kvietok, Ridzoň (36´ Demeter), Trnavský (36´ Záhorský), Vredíková (47´ Švantner)


Komentár k zápasu U-14 :
Počas celého zápasu sme hrali aktívne, dobre sme kombinovali, vytvárali si šance a strelili sme 11 pekných gólov.

Martin Boháčik, tréner