Sobota 30. máj 2015, štadión Senica
Fortuna liga, 33. kolo

FK Senica - ŽP Šport Podbrezová 3 : 0 (1: 0)
Góly: 27´ Pillár, 61´ a 84´ Kalabiška

Rozhodca: Trutz - Slyško, Balko
ŽK: Vaščák, Kupčík
ČK : 64´ Vaščák
Diváci: 1094.

Seničania nastúpili s viacerými mladíkmi v zostave a na ich hre to bolo v úvode poznať. Loptu mali viac vo svojej moci hostia, vážnejšiu šancu na gól mal v deviatej minúte Harvilko, ktorý sa po centri sprava uvoľnil v šestnástke, no jeho strelu vyrazil brankár Šulla nohami na roh. V 27. minúte padol úvodný gól zápasu, po priamom kope Hlohovského krásne hlavičkoval do pravej šibenice Pillár a strelil už svoj ôsmy gól v sezóne. Od tohto momentu boli Seničania lepším celkom a najmä Čuntova šanca po narážačke s Kalabiškom volala po góle. Druhý polčas bol plne v réžii Záhorákov. Do 60. minúty sa v dvoch príležitostiach ocitol Kalabiška a v jednej Kosorín. Kalabiškovi sa napokon po hodine hry podarilo premeniť tretiu šancu na gól, keď krásnou tvrdou strelou zo šestnástky k žrdi dal na 2:0. V 63. minúty opustil trávnik po červenej karte hosťujúci Vaščak a prevaha Záhorákov bola ešte vyššia. Desať minút pred koncom nastrelil Komara brvno, no v 84. minúta prišla opäť chvíľa Kalabišku. Po prihrávke Kosorína pekne preskočil na päťke brániaceho hráča a upravil na rozdiel troch góloch. Nakoniec mohol český legionár streliť i dvadsiaty gól sezóny, loptu na päťke však netrafil dobre.

Senica : Šulla (89´ Junas) - Pavlík, Pillár, Krč (66´ Komra), Dolný, Mráz (86´ Gombala), Hlohovský, Kalabiška, Hušek, Kosorin, Čunta

ŽP Šport : Baláž - Migaľa, Nosko, Kupčík, Pančík M., - Harvilko (56´ Pančík J.), Hovančík, Kochan, Gál-Andrezly - Vaščák, Nworah

Branislav Benko, tréner Podbrezovej: "Sme radi, že už je koniec sezóny. Prvý polčas bol medzišestnástkový futbal bez šancí. Zo štandardky sme dostali gól. Cez prestávku sme si niečo povedali, no nevyšiel nám ani druhý polčas. Verím, že chlapci sa chceli rozlúčiť so sezónou víťazne, ale, bohužiaľ, už to nejde. Cieľ sme splnili, zachránili sme sa."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "Som spokojný, že sme posledný zápas sezóny doviedli do víťazného konca. Som rád, že mužstvo ukázalo charakter. Chcelo pomôcť jednotlivcovi k zisku individuálneho ocenenia. Niekedy sa dali situácie riešiť úplne inak, ale chalani chceli pomôcť Kalabiškovi k zisku korunky pre kráľa strelcov, nakoniec sa ním aj stal spolu s Jeličom."