Do konca jesennej časti Fortuna ligy zostáva odohrať už len dve kolá a Podbrezová je veľmi blízko k udržaniu si druhej priečky v ligovej tabuľke. Zimovanie na nej by bolo pre náš klub fantastické. MŠK Žilina má na prvom mieste už sedembodový náskok, ale skvelou správou je, že sa prehĺbil odstup od nášho najbližšieho prenasledovateľa Slovana Bratislava. Ten prehral práve so „Šošonmi“, a preto stráca na „Železiarov“ už päť bodov.

FK Senica neprišla do Zelpo Arény pozitívne naladená a to chceli „Fabuľovci“ využiť vo svoj prospech. Záhoráci totižto nevyhrali jedenásť posledných stretnutí a navyše sme mali navrch aj vo vzájomných dueloch. Posledné tri skončili víťazstvami „Železiarov“ zhodne 1:0. Aj do tohto zápasu vstúpili domáci veľmi dobre. Spoľahlivá defenzíva, už aj s navrátilcom Jaroslavom Kostelným, bola opäť pevným základom ofenzívnych akcií nášho tímu. Už po necelej štvrťhodine hry slávila úspech snaha Kamila Kuzmu v šestnástke protivníka, keďže záložník po kontakte s Vargom spadol a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten premenil Pablo Podio presnou strelou k žrdi: „Pri penalte je niekedy lepšie ani nerozmýšľať alebo čakať na pohyb brankára. Keď sa to dobre kopne, tak brankár nemá šancu,“ povedal Argentínčan. Jediná možnosť hostí prišla v 26. minúte. Vtedy sa na hranici ofsajdu postavený Turyna dostal po presnej prihrávke až pred Martina Kuciaka, lenže ten predviedol skvelý pohyb, zmenšil strelecký uhol a loptu dostal z nebezpečnej pozície: „Bola to jedna jediná chybička, ktorej sme sa dopustili. Chvalabohu sa mi to podarilo s prispením obrancov vyriešiť. Spoluhráči toho útočníka atakovali, dostali pod tlak a trochu mi to zjednodušili,“ hodnotil situáciu skúsený brankár. Druhý gólový moment prišiel minútu po polhodine hracej doby. Miroslav Viazanko našiel ideálnou prihrávkou pomedzi obrancov v šestnástke Senice nabiehajúceho Pavla Šafranka, proti ktorému síce vyštartoval gólman Šulla, no reprezentant Slovenska do 21 rokov si z toho nič nerobil a skvelým lobom navýšil vedenie: „Videl som, že brankár vybieha. Nechcel som to dávať po zemi, tak som ho prehodil,“ ozrejmil Šafranko: „Druhý gól bol podstatný, pretože to mužstvo viac upokojí. Keby sme pridali ešte ďalší, bolo by to o to krajšie, ale hlavne, že sme zvíťazili.“


„Hralo sa nám tým pádom lepšie, držali sme loptu a bolo to už iba o tom, či sa nám podarí dať aj tretí gól,“ pokračoval Pablo Podio. Šancí mali Podbrezovčania dostatok aj v druhom dejstve, lenže do brány už nepadla ani jedna lopta. Na druhej strane, Senica si absolútne neškrtla. Brankár Martin Kuciak sa miestami musel v bráne nudiť: „Povedali sme si, že zápas chceme rozhodnúť na začiatku a to nám vyšlo. Senicu sme absolútne do ničoho nepustili,“ spokojne konštatoval gólman, ktorý v tomto ročníku inkasoval iba osemkrát: „Po druhom góle sa zápas dohrával. Veľmi ma teší, že sme vyhrali a potvrdili víťaznú sériu. V každom zápase už pre nás získavanie bodov bude veľmi dôležité. Toto je určite zaslúžené víťazstvo.“ Druhé dejstvo ovplyvnilo aj vylúčenia hosťujúceho Turynu. Ten sa dokázal po dvoch žltých kartách dostať z ihriska prakticky za dve minúty, keďže ich videl v 62. a 63. minúty hry: „Po vylúčení sa hralo len na jednu bránu. Mrzí ma len to, že sme nedali ďalší gól navyše, aby to bolo pre diváka zaujímavejšie. Som však veľmi rád, že sme to zvládli, pretože sme do tohto zápasu išli s rešpektom voči mužstvu, ktoré proti nám nastúpilo. Je dôležité, že aj takéto zápasy dokážeme zvládnuť a upevnili sme si druhú priečku, ktorú si užívame,“ tešil sa hlavný kouč Marek Fabuľa.

Najbližšie sa Podbrezová predstaví na pôde tímu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble a v prípade troch bodov bude isté, že druhú priečku po jesennej časti Horehroncom nik nezoberie. Zápas to však bude určite náročný.

Matej Kubove