Nedeľa 10. august 2014, Trnava
Fortuna liga, 05. kolo

FC Spartak Trnava - ŽP Šport Podbrezová 0 : 1 (0 : 1)
Góly: 12´ Gal Andrezly

Rozhodovali : Kružliak - Benko, Ferenc
ŽK : 18´ Tóth, 29´ Casado, 72´ Soungole - 32´ Vaščák
Divákov : 2634

Trnava nastúpila na zápas bez viacerých opôr, keďže kvôli súbojom v Európskej lige dostali čas na oddych. Podbrezová naopak vstúpila do zápasu aktíve a cítila, že dnes má proti oslabeným „Andelom“ šancu na bodový zisk. Už v 12.minúte sa hostia dostali do vedenia, keď Nworah centroval z ľavej strany a Rusov loptu len vyrazil k voľnému Petrovi Gálovi- Andrezlymu, ktorý ju usmernil popri vybiehajúcom brankárovi do brány, 0-1. Vyrovnané však mohlo byť už o štyri minúty neskôr, no Janečkova hlavička len tesne minula bránu. Počas celého prvého polčasu sa Trnava trápila a jej kombinácie sa často končili stratami lôpt. Aktívni boli v prvom polčase hlavne Vratislav Greško a Peter Nworah. Do druhého polčasu vstúpili oba tímy bez striedaní, no Trnava jedno pužila už v prvom polčase. Celý druhý polčas sa Trnava tlačila do šestnástky Podbrezovej, no trápila sa a jej akcie väčšinou končili ešte pred pokutovým územím hostí. Síce sa dostala k nejakým strelám, tie boli však väčšinou z väčších vzdialeností a nijako vážnejšie Maťašovského neohrozili. Podbrezová sa snažila ísť do rýchlych protiútokov, tie jej však gól nepriniesli, no to nevadí, keďže z ťažkého zápasu si vezú domov veľmi cenné tri body.

Matej Kubove


HLASY PO ZÁPASE

Juraj Jarábek (tréner Spartaka): "Nemám čo chlapcom vyčítať, sami ste videli v akej zostave sme hrali a akí hráči nám chýbali. Nemáme taký široký káder a tento zápas je toho výsledkom. Nastúpili sme s novými hráčmi a bolo vidno, že ešte nie sú zohratí."

Jaroslav Kentoš (tréner Podbrezovej): "Z môjho pohľadu sme dnes získali dôležité body, ktoré si veľmi vážime, pretože sú prvé z ihriska súpera. Hrali sme na dvoch útočníkov a vyšiel nám zámer aby sme prekonali pohyblivý stred poľa domácich."FC Spartak : Rusov- Grabež (42´Soungole), Janečka, Bortel, Tóth (67´Mikinič) - Čonka, Casado (73´Richnák), Špalek, Cléber- Mikovič, Vyskočil


ŽP Šport :
Maťašovský - Andrić, Kupčík, Minčič, Greško - Pančík M., Harvilko, Podio, Gal-Andrezly (85´ Pančík J.) - Nworah (89´Galo), Vaščák (80´Gerec)