Piatok 11. júl 2014, Bratislava
Fortuna liga, 01. kolo

ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2 : 1 (1 : 1)
Góly: 30´ a 80´ Milinkovič - 36´ Hovančík

Rozhodovali : Leško - Weiss, Hancko
ŽK : Milinkovič - Kunca, Podio, Kožička
Divákov : 1492

V prvom polčase sa hral obojstranne útočný futbal, šance mali oba tímy. Skóre otvoril Milinkovič, keď hlavou premenil ideálny center Jablonského z ľavej strany. O 6 minút bolo vyrovnané - po rohu usmernil loptu do siete Perniša Hovančík. Druhý polčas sa domáci tlačili do útoku, no podbrezovčania úspešne odolávali a hrozili z brejkových situácií. O víťazstve rozhodol 10 minút pred koncom opäť Milinkovič, v 16-ke si pripravil loptu na ľavačku a krížnou strelou prekonal Baláža.

ŠK Slovan :
Perniš - Niňaj, Čikoš, Hudák, Jablonský, Halenár, Žofčák (73´ Peltier), Milinkovič (90´ Mészáros), Soumah, Lásik (85´ Grendel), Fořt

ŽP Šport :
Baláž - Snitka, Kupčík, Minčič, Pančík M., - Kochan, Hovančík, Pančík J. (77´ Kožička), Podio - Kunca (60´ Harvilko), Vaščák (74´ Gerec)František Straka, tréner Slovana: "S výkonom nie som spokojný, s výsledkom áno. Začali sme svižne, dali sme gól a mali sme sa po ňom upokojiť, ale spravili sme chybu pri štandardke a súper vyrovnal. Robili sme individuálne chyby, nevedeli sme podržať loptu, boli sme nervózni. Chlapcom však patrí vďaka, že tvrdo dreli celých 90 minút. Tri body sú pre nás veľmi dôležité, pretože prvé zápasy v sezóne sú vždy nevyspytateľné. Musíme sa však zlepšiť."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Z môjho pohľadu som spokojný s výkonom, s výsledkom už menej. Škoda, že sme v druhom polčase nedotiahli do konca niektoré akcie. Rozhodla výnimočnosť Marka Milinkoviča, takíto hráči rozhodujú zápasy. Gratulujem Slovanu k víťazstvu, my budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali. Naším cieľom je naplniť tribúny a podávať maximálne výkony, potom nebudeme mať starosti so záchranou."